Już w weekend w Sopocie finałowe rozdanie pucharowe!

Przed nami końcowe odlaczanie do finałowych regat Pucharu Polski klasy Nautica 450. Załogi spotkają się ponownie na wodach Zatoki Gdańskiej, tym razem podczas regat o Puchar UKS Navigo klasy Nautica 450, które odbędą się w najbliższy weekend w Sopocie (23-24.09.2017).

Oprócz jachtów klasy Nautica 450 regaty rozgrywać będą także załogi katamaranów, które staną na starcie Mistrzostw Polski klasy F18, Mistrzostw Polski katamaranów Open i regat o Puchar UKS Navigo A-class. Podczas dwóch dni regatowych dla wszystkich startujących jednostek zaplanowanych zostało sześć wyścigów.

W klasie Nautica 450, po startach podczas BMW Warsaw Sailing Days 2017 w Nieporęcie załoga Sailing Machine Team, Paweł Nawrocki i Piotr Dzierżewicz umocnili się na pozycji lidera Pucharu Polski, ale obsada kolejnych pozycji nie jest jeszcze przesądzona. Na drugim miejscu po pięciu startach znajduje się ProData Team z Poznania z Witoldem Małeckim za sterem, a tuż za nimi, ze stratą niespełna 20 punktów – załoga Anny Jabłońskiej, HRM Racing Team. Każdy punkt będzie się liczył także dla załóg, które zajmują miejsca 4-6, bo dzielą jeszcze mniejsze różnice punktowe. Są to kolejno ekipy POL 61 ‚Stale na fali’ Team, POL 42 Podfruwajka Team i POL 59 Pekabud Team.

Zatem wszystko jeszcze może się zdarzyć. Trzymamy kciuki za pomyślne wiatry i dobrą pogodę.