Nautica 450 otwiera sezon regatowy

Już w najbliższy weekend tj. 18-19 maja Nautica 450 wspólnie z klasą Delphia 24 oficjalnie otwiera swój regatowy sezon. Delphia CUP 2019 to pierwsze regaty w cyklu Pucharu Polski, które odbędą się na jeziorze Niegocin na Mazurach, a bazą regat będzie Ekomarina Giżycko. Po długiej zimowej przerwie na starcie pojawi się wiele głodnych rywalizacji załóg.

Ostatni sezon pokazał, że na dobry wynik w regatach ma szansę coraz więcej zespołów, a o wygraną trzeba naprawdę bardzo się postarać. Nikt już zamierza pełnić roli statysty, każdy celuje w podium i marzy o zwycięstwie. Jedną z takich załód jest  Kidsforever Sailing Team POL 46, czyli małżeństwo Piotr Śledziński (sternik)  i Joanna Śledzińska (załoga).

- Pływamy regatowo na Nautica 450 jako część teamu, który tworzymy z naszymi córkami. Dziewczyny aktualnie są zawodniczkami w klasie Optimist: Kaja POL2200 i w klasie l’Equipe: Bianka POL271. Wszyscy poza żeglarstwem regatowym uwielbiamy żeglarstwo rekreacyjne po ciepłych wodach Grecji. – mówi Joanna. – Pochodzimy z Orzysza na Mazurach, gdzie wspólnie dorastaliśmy pośród jezior i stawialiśmy pierwsze kroki w żeglarstwie. Choć od ponad dwudziestu lat mieszkamy w Warszawie – sentyment do wody pozostał. Z wiekiem nawet się nasilił.

 Kids Forever Team

- Pierwszą naszą żaglówką był MAK zakupiony w 1984, potem było wiele różnych kierunków i doświadczeń. Od 1996 roku wkręciliśmy się w początkujący wtedy windsurfing, który nas zauroczył i dość mocno pochłonął na kilka kolejnych lat. Zawsze jednak była to tylko zabawa. Wiatr, woda, najlepiej słońce i dreszcz emocji gdy wyszedł ślizg. Dopiero jak nasze córki zaczęły przygodę z żeglarstwem regatowym na Optymistach w 2014 – zaczęliśmy spędzać weekendy nad Zegrzem i szukać tam zajęcia dla siebie. Uwielbiamy spędzać czas na treningach na wodzie, wykładach, wspólnej wymianie doświadczeń i finalnie na regatach. Najfajniej jest jak uda się objechać wytrawnych żeglarzy. Zaczynamy 3 sezon na Nautica 450. Poprzedni zakończyliśmy na 6 miejscu. – dodaje Piotr.

W tym roku oprócz walki o punkty do Pucharu Polski zawodnicy będą walczy o cenne nagrody, które ufundował Rooster Sailing.pl. Nasz nowy partner dostrzegł emocjonującą rywalizację na wodzie i postanowił podgrzać ją jeszcze bardziej.

Oprócz nagród dla zawodników Rooster Sailing.pl ufundował bony dla kibiców i fanów, którzy śledzą Nauticowy fan page. Na Facebookowej stronie będą przedstawiane załogi startujące w klasie, dowiecie się kim są, skąd pochodzą oraz jak zaczęli się ścigać na Nautice.

Zapraszamy do śledzenia klasy Nautica 450.

http://www.nautica450.eu/

https://www.facebook.com/Nautica450/

60362521_10157186207533879_324817377185234944_o