HRM Racing Team nowym Mistrzem Polski

Załogi klasy Nautica 450, podobnie jak w roku ubiegłym walczyły na Orvaldi Nord CUP w Mistrzostwach Polski.

IMG_1800

Pogoda w tym roku nie rozpieszczała żeglarzy. Pierwszy regatowy poranek X jubileuszowych Regat Orvaldi Nord CUP na wodzie przywitał żeglarzy słabym wiatrem. Komisja sędziowska mimo wszystko zarządziła zejście na wodę, co było bardzo dobrą decyzją, bo na szczęście nastąpiła poprawa, rozwiało się i można było zacząć rywalizację. W niedzielę jeszcze powiało, ale w poniedziałek siła wiatru ponownie zmalała. Niemniej jednak w trakcie 3 dni Mistrzostw Polski udało się rozegrać 8 wyścigów.

IMG_1802

Ubiegłoroczny mistrz Polski, Paweł Nawrocki, nie obronił tytułu – zajął tym razem drugie miejsce, o włos za zwyciężczynią, Anną Jabłońską, która triumfowała w 4 z 8 wyścigów.

– To mój drugi start na Nautice, ale udało nam się wygrać. Muszę przyznać, że nie było łatwo. Warunki pogodowe mieliśmy przeróżne, od słabego wiatru aż do mocniejszego. W mojej klasie wystartowało 8 zespołów, które podzieliły się tutaj tak jakby na dwie stawki, cztery łódki nieco mocniejsze niż cztery pozostałe, ale w zasadzie do końca nie było wiadomo kto stanie na podium. Tym bardziej cieszy nas zdobyte Mistrzostwo Polski – podsumowała zawody Anna Jabłońska, która wygrała w klasie Nautica 450. – Bardzo fajna organizacja, wszystko profesjonalnie, mam nadzieję wystartować tu za rok.

IMG_2608

Pełne >>wyniki<<

Galeria >>zdjęć<<