Za nami Regaty Zakończenia Sezonu 2014

Pierwszy weekend października upłynął w Trójmieście pod znakiem Wyścigu o Błękitną Wstęgę Zatoki Gdańskiej (4.10.2014). Przyjechały tam również załogi Nautica 450, które oprócz udziału w wyścigu, dzień później spotkały się, na ostatnich regatach sezonu. Podium należało w całości do Nautic 450 w wersji Race.

Na regatach w Gdyni słońca nie zabrakło, mało było jednak wiatru, zwłaszcza w niedzielę. W sobotnim Wyścigu o Błękitną Wstęgę Zatoki Gdańskiej najlepszy na Nautice 450 był Witold Małecki – zajął pierwsze miejsce w grupie, zaś w klasyfikacji generalnej uplasował się na 55. pozycji, a za nim kolejno Judyta Mrózek Gliszczyńska (miejsce 67) i Michał Kołodziej (miejsce 79).

- Warunki pogodowe na Błękitnej Wstędze były sprzyjające, choć przydałoby się może nieco więcej wiatru. Było dużo różnej wielkości jachtów, ale też długa była linia startowa. Na początek najważniejsze było dla nas, aby nie dać się przykryć przez duże jednostki, żeby nie tracić wiatru i płynąć dalej na dobrej pozycji, co całkiem dobrze się nam udało – opowiadał o sobotnim wyścigu Witold Małecki, sternik najlepszej z Nautic 450 w Błękitnej Wstędze. – Atmosfera w Gdyni jest wspaniała, jest dużo dobrej energii. To świetne miejsce, świetna organizacja, dobrze przygotowana trasa i rzesza ludzi, którzy kochają żeglarstwo, zawsze chce się tu wracać – dodał.

W niedzielę klasa Nautica 450 ścigała się w Regatach Zakończenia Sezonu 2014. Tradycyjnie już odbyły się one w Gdyni, dzień po Błękitnej Wstędze. Organizatorzy zaplanowali rozegranie nawet 5 wyścigów, ale wiadomo, w regatach główną rolę odgrywa wiatr, a tego niestety nie było zbyt wiele. Udało się przeprowadzić tylko dwa starty. Trzy czołowe miejsca zgarnęły teamy pływające na Nautice 450 Race, Paweł Nawrocki i Paweł Prus, którzy w sobotę pechowo zaliczyli falstart, Mirosław Majcher i Adrian Serdyński oraz Witold Małecki i Maciej Odważny. Wszystkie trzy teamy zdobyły po 4 punkty.

- Po niedzielnych wyścigach czujemy pewien niedosyt. Były tylko dwa biegi, przy słabym wietrze, mieliśmy nadzieję, że uda nam się jeszcze powalczyć o lepszą lokatę, ale niestety, wiatr… Trzy zespoły zdobyły po tyle samo punktów, więc o wygranej zdecydowały rezultaty poszczególnych wyścigów, co nam przyniosło trzecie miejsce – podsumował wyścigi z niedzieli Witold Małecki. – Niestety, sezon dobiega już końca. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku frekwencja będzie wyższa, pojawi się więcej zespołów i będzie jeszcze lepsza zabawa.

Tuż za podium uplasował się żeński team, Judyta Mrozek Gliszczyńska i Izabela Poliszuk pływające na Nautice 450 Fun.

Wyniki Regat Zakończenia Sezonu

RegatyZakonczenia2014

>>Zdjęcia<<

>>Wyniki Wyścigu o Błękitną Wstęgę Zatoki Gdańskiej<<

/EAW/