Mistrzostwa Polski klasy Nautica 450 już po raz szósty!

Już na dobre rozpoczął się sezon żeglarski. Także klasa Nautica 450 ma za sobą inauguracyjny start – w połowie maja na Zalewie Zegrzyńskim odbyły się I Warszawskie Regaty Integracyjne Klas Otwartopokładowych. Następnym przystankiem będą regaty Nord CUP, podczas których rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski klasy Nautica 450.

W majowych regatach pogoda dopisała. W ciągu dwóch dni rozegrano wszystkie 7 zaplanowanych wyścigów. Pierwsze miejsce zajęła załoga POL52, czyli Paweł Nawrocki i Piotr Dzierzewicz, którzy już pierwszego dnia zdeklasowali pozostałe ekipy wygrywając cztery starty. Wiemy, że Paweł Nawrocki wystartuje także w gdańskich Górkach Zachodnich na regatach Nord CUP, które w tym roku odbędą się po raz dziewiąty. Rozpoczną się one 27 czerwca i potrwają do 6 lipca. W ramach regat, już po raz szósty, rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski klasy Nautica 450 (28-30.06.2014).

Kto w tym roku sięgnie po trofeum? Czy Konrad Berezowski i Anna Kozińska, ubiegłoroczni zwycięzcy obronią tytuł Mistrzów Polski? A może będzie to Paweł Nawrocki, który tak świetnie wystartował w pierwszych regatach sezonu, a już w ubiegłym roku był bardzo blisko podium? Tego dowiemy się już pod koniec czerwca. A na razie zapytaliśmy Pawła Nawrockiego o wrażenia przed regatami Nord CUP: – Jestem bardzo pozytywnie nastawiony. W zeszłym roku ostateczny wynik może nie był najlepszy, ale z samych startów byłem zadowolony. Pojawiły się pewne nieoczekiwane zdarzenia, ale poza tym, technicznie wszystko grało. A to jest przecież najważniejsze: żeby dobrze pływać. – Zapytany o przygotowania przed startem powiedział: – Już nie mogę się doczekać regat. Niestety, wypadły nam jedne czerwcowe regaty, które miały być ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Polski. Myślę jednak, że jesteśmy dobrze przygotowani. Mam nadzieję, że na starcie pojawi się dużo zespołów i będzie dobra sportowa rywalizacja – dodaje.

Również organizatorzy liczą na dużą frekwencję. Cały czas trwają zapisy na stronie nordcup.pl. Mamy nadzieję, że podczas całych regat dopisze dobra, równa pogoda. A dla osób, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę w klasie Nautica 450 mamy bardzo dobrą informację. W ograniczonej ilości, dostępne są jachty Nautica 450, które można wyczarterować na czas regat. Jest to świetna okazja, aby się sprawdzić podczas wspaniałej żeglarskiej imprezy.

Kontakt – Nautica Boats: info@nauticaboats.pl lub telefonicznie +48 58 352 37 13.

/EAW/