III Mistrzostwa Polski Nautica 450 już zakończone!

 

Sobotnie wyścigi rozpoczęły się przy lekkim wschodnim wietrze, który się wzmagał z każdą godziną, ale nie przekraczał nigdy 3B. Wraz z wiatrem wzrastała również wysokość fali. W tych warunkach najlepiej radziła sobie załoga Mirka Majchera, która zdominowała ten dzień prowadząc we wszystkich czterech wyścigach.

III_Nautica_Polish_Nationals_0013

- Może wyniki tego nie pokazują, ale na dzisejszy rezultat musieliśmy się napracować. Warunki w każdym wyścigu były zmienne i wymagały czujności. – powiedział Majcher.

Prowadząca załoga pozostawiła w polu mieszaną załogę Dorota Dajkowska i Filip Pietrzak oraz gości z niemiec Martina Janssena i Rochtera Fririofa. Niemiecka załoga zażarty bój o trzecie miejsce stoczyła z kolei z załogą Jakub Klimek/Marcin Mikulski. Pierwszy dzień zakończyły obie załogi z remisem punktowym.

Na niedzielę zaplanowano dwa finałowe wyścigi. Jednak niedzielny poranek przywitał zawodników słabym wiatrem o zmiennym kierunku. W oczekiwaniu na wiatr zawodnicy umilali sobie czas różnymi grami. Jednym z nich był konkurs na to ile ludzi pomieści przewrócona Nautica.

III_Nautica_Polish_Nationals_0016

Tuż przed końcem czasu planowanych wyścigów nadszedł oczekiwany podmuch. Na nim udało się rozegrać ostatni krótki wyścig. Wygrał go Martin Janssen i Rochter Fririof.

III_Nautica_Polish_Nationals_0023

Niewiele jednak zmieniło to w klasyfikacji końcowej z poprzedniego dnia.Nowym Mistrzem Polski został duet Mirosław Majcher/Jaroslaw Wróblewski. Ogłoszono również wyniki w klasyfikacji FUN oraz RACE.

Pełne wyniki są do pobrania tutaj>>>

Galeria zdjęć tutaj>>>