Mistrzostwa Polski Nautica 450 2010

 

Zadziałały one i sobotnie wyścigi zaczęły się jednak planowo o godzinie 10. Starty do wyścigów rozłożone były na trzy grupy. W grupie pierwszej startowały Omegi Sport. Druga grupa to klasy T1, T2 oraz Sympathy 600. Natomiast Nautici startowały wraz z klasą Żagle 500. Połączony start zmuszał do skupienia i dokładnego przemyślenia taktyki przedstartowej.

Sobotni wiatr okazał się na tyle łaskawy, że udało się rozegrać pięć ciekawych wyścigów. Meta była ustawiona na kursie z wiatrem jako zakończenie trapezu rozciągniętego przez całe jezioro Niegocin. Dodatkowo z każdym wyścigiem wzrastała siła wiatru, więc ostatni bieg był bardzo męczący. Dawka adrenaliny utrzymywała jednak wysoki poziom rywalizacji aż do mety. Różnice czasowe na mecie między naszą nauticową flotą była liczona w sekundach.

Organizatorzy zapewnili w sobotę grillowany poczęstunek z towarzyską imprezą, która przeciągnęła się do późnych godzin wieczornych. Znów słychać zaklinanie wiatru. Jednak przez całą Niedzielę utrzymywała się bezwietrzna pogoda a powierzchnia jeziora przypominała taflę lodu. Regaty zamieniły się zbiorowe pluskanie w wodzie.

Zakończenie odbyło się planowo o czasie. Sympatycznym elementem było losowanie nagród pomiędzy wszystkimi uczestnikami regat. Organizatorzy zapewniają, że przyszłoroczne regaty będą jeszcze ciekawszą imprezą.

winners_MP2010

Wyniki Mistrzostw 2010 do pobrania >>>

 

Zapraszamy na kolejne regaty Nautica 450.

 

Dorota

Nautica POL 20